Rekonstrukce domů

Dotace na zateplení domu

O dotaci na zateplení domu mohli žádat fyzické osoby, kdy bylo určení pouze pro využití domácnosti. Dále mohli žádat i společenství vlastníků a bytových jednotek. O dotaci mohli tedy požádat i bytová družstva. O dotaci mohli požádat i sami města, včetně městských částí. Další možnost požádat o dotace měli i podnikatelské subjekty. Samozřejmě i další právnické osoby. Na podání dotace sloužil formulář, který jste měli možnost získat na krajských pracovištích nebo na některých pobočkách prověřených bank. Formulář jste mohli získat v době od 22. dubna 2009. Formuláře tedy byly k dostání na krajských pracovištích státního fondu životního prostředí České republiky.

Na tomto místě museli o dotaci žádat lidé za účelem podpory bytového domu. Dále jste mohli formuláře najít i na pobočkách prověřených bank. Tyto banky také jako součást nabízí poskytování úvěru, který slouží na platbu zbývající části celkové investice. Současný stav s dotacemi je však jiný. Došlo k pozastavení programu a v současné době je zastaven na celý tento rok. Dochází k vyhodnocení žádostí, které stihly přijít v termínu před uzavřením programu zelená úsporám. Situace jak to bude s dotacemi z programu zelená úsporám je zatím nejasná.

Mnoho odborníků zastává názor, že další dotace po vyplacení současných již nebudou vypláceny. Vláda celkem vyplatila na tyto dotace asi 19 miliard korun. Původně bylo vymezeno jen 10 miliard. Lidé, kteří tuto dotaci dostali, mohli ušetřit sta tisíce korun na zateplení domu.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dotace na zateplení a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.