Rekonstrukce domů

Dotace na zateplení rodinných domů

Vzhledem k velkému zájmu o program zelená úsporám bylo zveřejněno rozhodnutí, že pro letošní rok jsou dotace zastaveny. Tato zpráva však byla poté dementována. Prioritní je vyplacení zbylých dotací z loňského roku, až poté se budou vyhodnocovat letošní žádosti.

Následně byly vydány další informace ze státního fondu pro životní prostředí o tom, že o dotačním programu bude jasno na přelomu měsíců března a dubna. V současné době tedy záleží pouze na termínu, kdy jste podali žádost o dotaci. Pokud jste poslali žádost o dotaci v posledním týdnu, kdy byly žádosti uzavřeny, pak si ještě nějakou dobu počkáte na rozhodnutí o udělení dotace.

Tento program je nyní řešen i novým ministrem životního prostředí, který je v úřadu od poloviny ledna. Poslední informace hovoří o tom, že program má velké problémy s manažerským zvládnutí celého projektu. Nařídil tedy vypracovat podrobný audit, který bude muset důkladně prověřit všechny dokumenty, která mají nějakou souvislost s programem zelená úsporám. Dalším cílem nového ministra je definice řešení, které bude vhodně a spravedlivě rozdělovat peníze v tomto programu. Jde asi o částku devatenácti miliard korun.

Přesto již mnoho lidí dostalo tučné dotace na nové zateplení domu. Oficiální zprávy hovoří o tom, že můžete získat až 250 tisíc korun na zateplení domu. Přesto však existuje mnoho skeptiků, někteří stále přibývají, kteří věří, že bude program zelená úsporám ukončen. Další konkrétní informace najdete na oficiálních stránkách ministerstva životního prostředí.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dotace na zateplení a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.