Rekonstrukce domů

Dotace Zelená úsporám

Pokud jste někdy dřívě uvažovali o úspornějším provozu Vašeho bytu nebo rodinného domku, tak teď je ta pravá chvíle pustit se do realizace. V současné době, konkrétně tedy od dvanáctého srpna, byl opět obnoven program Zelená úsporám, přičemž tentokrát nese název Nová zelená úsporám.

První část tohoto programu bude běžet zhruba do listopadu tohoto roku, přičemž v tento čas se také začnou vyplácet první dotace. Pokud byste tento první termín náhodou nestihli, tak určitě nezoufejte a počkejte si na další, který začíná s rokem 2014. Je nasnadě také říct, že tato první výzva, která běží tento rok, je určena pouze pro stavebníky a vlastníky rodinných domů.

Pokud jste tedy majitel bytové domu a uvažujete nad podání žádosti o dotaci, tak počkejte na další výzvu, která bude příští rok. Celkový rozpočet pro první výzvu je jedna miliarda korun, takže určitě neváhejte, neboť se může stát, že se ani nenadějete a tyto zdánlivě veliké peníze budou již rozdány. Podíváme se nyní také, na jaké „oblasti“ se první výzva zaměřuje.

  • Efektivní využívání energetických zdrojů.
  • Výstavba rodinných domků, které by měly mít velice nízkou energetickou náročnost.
  • Snižování náročnosti energie u stávajících rodinných domků.
  • Podpora na zajištění a přípravu realizace podporovaných opatření
  • Pokud budete tyto vybraná zabezpečení kombinovat, tak dostanete samozřejmě taky bonus

Ukončení celé výzvy může probíhat podle dvou scénářů. Tím prvním je samozřejmě vyčerpání celé jedné miliardy a druhým je šibeniční termín, který je tedy nastaven na dvacátého devátého listopadu 2013.

Nyní se podíváme, jak vlastně podat žádost o dostaci na tento program. V prvé řadě si musíte nechat zpracovat odborný posudek, který může vypracovat pouze certifikovaný odborník. Tento posudek má dvě části. Jedná se o energetický posudek samotný a také o projektovou dokumentaci. Další věcí je, žemusíte projednat Váš záměr s příslušným stavitelským úřadem.

Ten by mohl mít nějaké výtky a připomínky, které budete muset opět projednat s příslušným odborníkem a zakomponovat do energetického posudky, který případně musíte upravit.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Zelená úsporám a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.