Rekonstrukce domů

Ekologické stavby

Ekologické stavby jsou čím dál více populární. Lidé předem vědí, že díky ekologickému bydlení mohou ušetři poměrně mnoho peněz. Počáteční investice do bydlení je sice vyšší, než při stavbě normálního domu, ale zcela jistě se Vám vrátí. Navíc pokud budete chtít soutěžit o nejlepší ekologickou stavbu, koná se tato soutěž každým rokem.

Abyste se v soutěži umístili, museli byste dojít s něčím velmi zajímavým. Odborná porota vybírá tyto domy každým rokem. Ekologické stavby jsou převážně stavěny ze dřeva. Okna by měla být moderní plastová, aby nedocházelo k velkým ztrátám energie. Navíc mají domy správně zvolený zdroj tepelné energie na zimu, aby majitelé platili za vytápění co nejmíň. Vhodné je aplikovat solární panely na střechu. Díky nim nebudete muset v letních měsících ohřívat vodu. A na umytí rukou Vám tento zdroj postačí i v zimě. Dalším skvělým tahem při budování je telené čerpadlo v zemi.

Jedná se o přístroj, který z poměrně velkých hloubek dostává teplo do horních vrstev domu. Toto čerpadlo je nutné umístit do předem vyvrtané šachty asi 50 metrů pod zemí. Samozřejmostí ekologických domů je kompletní kvalitní izolace a další speciální stavební úpravy.

Komentáře jsou uzavřeny.