Rekonstrukce domů

Zateplení ploché střechy

Každá střecha potřebuje po určité době opravu nebo nové zateplení. Všechny opravy musí probíhat podle přísných norem. Pokud se chystáte na zateplení ploché střešní konstrukce, pak vězte, že se skládá ze tří vrstev. Svrchní vrstva, které sousedí s okolním vzduchem musí být hydroizolační. Voda přes ni nesmí v žádném případě prostupovat.

Por touto horní vrstvou najdeme tepelnou izolační vrstvu. Tato vrstva zabraňuje nadměrnému prostupu tepla oběma směry. V létě se tedy prostory bytů či pokoje v domě nepřehřívají. V zimě naopak nedochází v velké tepelné ztrátě přes stropy. Nejnižší vrstva je parotěsná izolace.

Všechny tyto tři vrstvy musí být umístěny na pevné základové desce. Touto deskou může být železobetonová deska, trapézový plech nebo dřevěné rámy a záklopy. Hlavní požadavky na střešní izolace jsou zabránění průchodu vody. minimalizace ztráty tepelné energie, odhlučnění a zdravotní nezávadnost. Běžně se na izolaci používá polystyren a minerální vlna. Tloušťka jednotlivých vrstev se volí podle vlastností použitých materiálů. Také se materiály volí podle prostoru, který potřebujete chránit před okolními podmínkami. Na začátku si musíte nechat vypracovat projekt celé rekonstrukce, bez něj nemůžete opravy provádět.

Komentáře jsou uzavřeny.