Rekonstrukce domů

Zateplení polystyrenem

Zateplení polystyrenem se používá na zateplení fasád. Tato izolace má několik důležitých vrstev. Na podklad, tedy zdivo či panel je nutné nanést lepící tmel. Na něj se lepí samotný izolační polystyren. Polystyren je nutné připevnit ještě hmoždinkami, aby byla jistota, že bude pevně držet a neodlepí se. Na polystyren je potřeba nanést stěrka, která vše vyztuží. Na stěrku se umísťuje armovací tkanina, na ní je umístěn podkladní nátěr.

Nahoru přichází samotná omítka. Jako poslední krok se dělá finální povrchová úprava a nakonec se aplikuje fasádní barva. Aby se minimalizovaly tepelné ztráty je potřeba izolovat i oblast soklu a perimetru. Perimetr je část fasády, která se nachází pod úrovní terénu. Pokud chcete aby zateplení bylo opravdu kvalitní, musíte použít izolační desku z extrudovaného polystyrenu, které je určena pro styk se zeminou. Kolem dveří a oken se používají kašírované lišty, které jsou vyrobeny v PVC a hliníkových materiálů.

Aby bylo zateplení kvalitní, musí nános kontaktního systému probíhat v přijatelných klimatických podmínkách. Lepení polystyrenu je přípustné do teploty nula stupňů Celsia. Pokud je teplota nižší nelepí se. Maximální teploty pro aplikaci se doporučují do dvaceti pěti stupňů Celsia. Počet hmoždinek, které upevňují polystyren je dán podle tloušťky polystyrenové vrstvy.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Zateplení domů a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.